Jakie czynniki mają wpływ na szybkość drukarek biurowych?
Pn - Pt 7:00 - 15:00 biuro@profixer.pl masz pytaniezadzwoń 506129159

Sprzedaż, serwis, wynajem

Co wpływa na szybkość druku urządzenia biurowego?

Co wpływa na szybkość druku urządzenia biurowego?

Drukarki są jednym z urządzeń, bez którego większość osób nie wyobraża sobie pracy w biurze. Mimo postępującej cyfryzacji wciąż wiele spraw należy załatwiać z wykorzystaniem wydrukowanych wniosków czy zaświadczeń. W biurach nadal konieczne jest częste drukowanie dokumentów, niekiedy w naprawdę dużej ilości. Z tego też powodu niezwykle ważne jest, aby zainstalowane urządzenie biurowe było wydajne i wykonywało swoje zadanie w możliwie najkrótszym czasie.

Jakie parametry mają wpływ na szybkość wydruku?

To, jak szybko dane urządzenie jest w stanie wydrukować daną ilość dokumentów, jest zależne od kilku czynników. Pierwszym, najważniejszym z nich jest model drukarki. W specyfikacji każdego urządzenia znajduje się rubryka z szybkością druku. Określa ona ilość dokumentów drukowanych przez daną drukarkę w ciągu 60 sekund. Co ważne, na szybkość druku nie ma wpływu to, czy jest to drukarka laserowa, czy atramentowa – na rynku można znaleźć zarówno bardzo szybkie drukarki atramentowe, jak i bardzo wolne urządzenia laserowe.

W wielu przypadkach szybkość wydruku jest zależna od klasy urządzenia. Wybierając budżetową opcję, należy liczyć się z tym, że nie będzie ona zachwycała tempem wydruku. Złotym środkiem w tym przypadku jest zakup drukarki poleasingowej, którą dalej cechuje świetna jakość i szybkość druku, a jej cena jest znacząco niższa.

Co jeszcze wpływa na tempo drukowania?

Kolejnym parametrem wpływającym na tempo pracy urządzenia jest rozdzielczość druku. Zwykłe dokumenty tekstowe drukują się o wiele szybciej niż fotografie w dużej rozdzielczości, wymagające wysokiej jakości. Na prędkość pracy drukarki może wpływać także poziom skomplikowania drukowanej treści, grubość i jakość papieru, oraz to, czy wydruk jest jednostronny, dwustronny, kolorowy czy czarno-biały.

Call Now Button