Czy faks jest już przestarzałym sprzętem biurowym?
Pn - Pt 7:00 - 15:00 biuro@profixer.pl masz pytaniezadzwoń 506129159

Sprzedaż, serwis, wynajem

Czy faks biurowy odszedł do lamusa?

Czy faks biurowy odszedł do lamusa?

Faks jest urządzeniem kojarzonym przez każdego. Dzięki jego wykorzystaniu od lat jest możliwe przesyłanie dokumentów pomiędzy biurami. Za ich pomocą dokumenty skopiowane w jednym miejscu mogą zostać wydrukowane w drugim, nawet oddalonym o tysiące kilometrów. Ich działanie obecnie opiera się na liniach telefonicznych, w przeszłości podstawę ich działania stanowiły linie telegraficzne. Pierwszy faks powstał w 1843 roku, a więc wcześniej niż pierwszy telefon.

Czy w obecnych czasach faks jest jeszcze wykorzystywany?

Faksy, mimo zdziwienia wielu osób, używane są do dzisiaj. W większości urzędów możemy dostrzec maszynę faksującą. W obecnych czasach wiele firm i przedsiębiorców również posiadają faksy, ale w trochę zmienionej formie. Bardzo popularne urządzenia 3 w 1, dzięki którym można kserować, drukować oraz skanować bardzo często posiadają również funkcję faksu. Dla firm jest to świetne rozwiązanie, ponieważ mają wszystkie urządzenia w jednym miejscu, i nie muszą organizować dodatkowej przestrzeni na sprzęty.

Faks jest urządzeniem docenianym zwłaszcza przez starsze pokolenie, dla którego ta maszyna była najszybszym sposobem na przesłanie dokumentów daleko od miejsca, w którym się znajdują. Wiele osób korzysta z niego, ponieważ do tego są przyzwyczajeni  a jego obsługa jest bardzo prosta. Planując zakup sprzętu, warto skonsultować się z pracownikiem zajmującym się sprzedażą sprzętu wielofunkcyjnego i dopytać, czy dane urządzenie posiada również faks.

Dużą zaletą faksu, mającą znaczny wpływ na to że ciągle jest wykorzystywany jest duże bezpieczeństwo przesyłu. Ze względu na brak połączenia urządzenia z internetem nie ma możliwości wykradnięcia danych wrażliwych. Ten rodzaj sprzętu sprawdza się również tam, gdzie konieczne jest posiadanie fizycznych kopii dokumentów. Z faksów bardzo często korzystają prawnicy, notariusze, urzędnicy czy księgowi.

Jak widać, faks nie umarł i ma się świetnie. Zazwyczaj pod postacią funkcji w urządzeniu wielofunkcyjnym wciąż dobrze spełnia swoje zadanie, przesyłając ważne dokumenty. Odpowiedni dobór sprzętu jest gwarancją, że będzie on spełniał swoje zadanie jeszcze przez długie lata.

Call Now Button