Jak wymienić toner w drukarce?

Tonery są elementem drukarek laserowych, bardzo powszechnie wykorzystywanych zarówno w małych firmach, jak i dużych przedsiębiorstwach. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim dużą funkcjonalnością, a także wydrukami wysokiej jakości. Za pomocą drukarki laserowej wydruki powstają o wiele szybciej niż w przypadku drukarki atramentowej. Używając tego sprzętu, należy liczyć się z koniecznością wymiany tonerów. Nie jest to bardzo skomplikowany proces, jednak należy wykonać go poprawnie aby urządzenie mogło dalej pracować.
W jaki sposób przebiega wymiana tonera w drukarce laserowej?
Tonery są naprawdę wydajne i żywotne, jednak każdy z nich trzeba będzie w końcu wymienić. W większości wypadków drukarka informuje o konieczności wymiany tego elementu. W zależności od modelu drukarki, komunikat ten wyświetla się na ekranie bądź urządzenie komunikuje to za pomocą świecącej diody. Sam proces wymiany tonera nie jest skomplikowany. Jeżeli przedsiębiorstwo dzierżawi urządzenia od profesjonalnej firmy zajmującej się sprzedażą i leasingiem tego rodzaju sprzętu, to zazwyczaj doświadczona osoba przeszkala pracowników danej firmy w obsłudze sprzętu i sposobie wymiany tonera.
Takie szkolenia z użytkowania sprzętu biurowego dają nam pewność, że każdy z naszych pracowników będzie w stanie poprawnie obsłużyć urządzenie, a także w razie potrzeby – wymienić toner. Pierwszym krokiem, niezależnie od modelu sprzętu w jakim skończył się toner jest wyłączenie urządzenia. Pozwala to na bezpieczne przeprowadzenie całego procesu. Następnie należy otworzyć górną klapę i delikatnie wyjąć toner, ponieważ mogą w nim pozostawać resztki proszku, którymi łatwo się pobrudzić.
Kolejnym krokiem jest przygotowanie do instalacji nowego tonera. Po wyjęciu go z opakowania należy sprawdzić, czy nie jest uszkodzony. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ zainstalowanie uszkodzonego tonera może doprowadzić do awarii urządzenia. Przed umieszczeniem go na jego miejscu warto nim potrząsnąć, w celu rozbicia bryłek tonera powstałych wewnątrz tonera. Tego rodzaju zbrylenia mogłyby powodować powstawanie pasków na wydrukach. Następnie należy odklejenie taśm zabezpieczających. Aby zrobić to poprawnie, warto zapoznać się z instrukcją od producenta. Należy unikać dotykania elektronicznych części tonera, gdyż może to spowodować problemy w działaniu.
Następnie należy włożyć toner do drukarki. Sposób jego umieszczenia może różnić się w zależności od modelu, dlatego warto zapoznać się z instrukcją oraz przejść specjalne szkolenie z tego zakresu. Pojemnik należy włożyć delikatnie, bez przesadnego użycia siły. Po jego zamontowaniu warto wydrukować stronę testową, aby upewnić się że zostać prawidłowo umieszczony w komorze.
Inne produkty z tej kategorii
-
Co wpływa na szybkość druku urządzenia biurowego?
-
Sprzęt poleasingowy równa się używany? Niekoniecznie!
-
Czy papier do ksero i druku musi posiadać specjalne parametry?
-
Zasadnicze różnice między kserokopiarką cyfrową a analogową
-
Najczęstsze przyczyny uszkodzeń urządzeń biurowych
-
Czy drukarki kolorowe są droższe w utrzymaniu?
-
Obieg dokumentów w biurze a RODO
-
Czy faks biurowy odszedł do lamusa?
-
W jaki sposób działają drukarki laserowe?
-
Czy drukarka monochromatyczna to dobry wybór dla biura?
-
Norma DIN czyli poziomy bezpieczeństwa w niszczarkach
-
Czy każdy dokument można kserować?
-
Jak archiwizować dokumenty trzymane w biurze?
-
Czy korzystanie ze sprzętów biurowych wymaga specjalnego przeszkolenia?
-
Szereg możliwości, czyli co oferują urządzenia wielofunkcyjne?
-
Jak szybko i sprawnie wykonać druk wielkoformatowy?
-
Toner oryginalny czy zamiennik?
-
Jak często serwisować drukarki?
-
Charakterystyka drukarki ricoh mp c3001
-
Charakterystyka drukarki Ricoh MP 2852
-
Czy warto kupować drukarki poleasingowe?
-
Charakterystyka drukarek Bizhub
-
Charakterystyka drukarki Ricoh Aficio MP C2051
-
Charakterystyka drukarek Ricoh
-
Kiedy drukarkę lepiej wynająć niż kupić?
-
Drukarka w firmie. Zakup a wynajem